Total Fit Challenge 2017 Nu va det dags igen för våran Online challenge.

Total Fit Challenge.
Nu kör vi igång våran Online challenge 2017.
Den första börjar 6e Februari.
Vad är då Total Fit Challenge?
12 veckors online träning tillsammans med mig (Mattis Vainikainen) som PT/ kostrådgivare och med Kim Werth som Mental coach.
Vad ingår i Total Fit Challenge?
2 olika kostupplägg
2 olika träningsupplägg
10 olika HIIT pass som ökar i svårighetsgrad
Mental träning + Övningar
Hur får man all information osv?
Du blir inbjuden till en sluten Facebook grupp där alla challengers kämpar, motiverar varandra. Där finns jag och Kim för att stötta allihopa.
Support 24/7 där vi svarar inom 12 timmar.
Mer om Total Fit Challenge kan ni läsa på www.totalfitchallenge.se
Vi på Total Fit Challenge ser fram emot att få hjälpa dig och många andra till ett lite enklare liv genom kost/träning/mental träning.
Boka din plats redan idag!
Mattis Vainikainen
Mattis Vainikainen
Mattis Vainikainen @ Get Fit Stay Fit Sweden Jag som många andra har varit med om massa mindre positiva saker i livets gång. Detta har bara gjort mig otroligt stark mentalt och ångrar inte det liv jag levt för fem öre! Min sambo brukar säga att jag är onaturligt positiv och jag bara ler som svar när hon berättar detta. Med mental träning kommer man väldigt långt och jag vill dela med mig utav min kunskap och erfarenhet här på min blogg och hoppas inspirera samt motivera er. =) Jag kommer skriva om olika träningsformer, kosttillskott, allmänna kostscheman, recept, träningsupplägg, träningsmode samt min väg fram till att äntligen få tävla i Mens Physique Veteran (Fyller 40 år 2018). Framför allt så kommer min blogg innehålla väldigt mycket om mental handling då detta är A & O för att lyckas i livet – att till exempel våga göra den förändring som du kanske aldrig vågat innan. Bloggen kommer även innehålla en hel del om hur jag håller mig i form alla dagar om året som 38-åring! Att planera sina dagar kostmässigt underlättar så otroligt mycket. Det är också väldigt viktigt att sätta upp mål/delmål som gör att man enklare når sitt huvudmål. Vänta inte tills måndag utan förändra nu! Mvh Mattis
E-post: [email protected]